Świątynia

KALENDARIUM BUDOWY KOŚCIOŁA

27 kwietnia 1999 roku została wydana decyzja urzędowa, umożliwiająca pod względem formalnym rozpoczęcie budowy Kościoła w Chylicach.

5 sierpnia 2000 roku pierwszą symboliczną łopatę wbił osobiście Ksiądz Proboszcz Ireneusz Pasiak.

1 września 2001 roku z honorowym udziałem Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa, odbyło się uroczyste wmurowanie Kamienia Węgielnego.

Rok 2002 przyniósł ukończenie wierzy Kościoła wraz z zamknięciem całej budowli pod dachem.

W kolejnych latach zostały zamontowane w Świątyni okna oraz została ułożona posadzka, na której ustawione zostały ławki będące darem parafian dla Kościoła w Chylicach.

W 2010 roku dzięki ukończeniu prac nad instalacją elektryczną i oświetleniem, możliwe było zainstalowanie zakupionych organów, których pięknym brzmieniem możemy się cieszyć obecnie.

Przed rozpoczęciem budowy, jako ciało pomocnicze i doradcze, został powołany Komitet Budowy Kościoła, który doradzał księdzu Proboszczowi w okresie realizacji zadań związanych z całą inwestycją.

Chór

“Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu, mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności”

Doktor Kościoła – Święty Augustyn, “Wyznania”

Źródeł powstania chóru w Parafii w Chylicach należy się doszukiwać już w 1999 roku. Wtedy to właśnie pani Agnieszka Kwaśny, długoletnia organistka tutejszej parafii, założyła scholę, która wykonywała jednogłosowo pieśni i piosenki religijne z towarzyszeniem gitary i organów.

W 2008 roku na bazie scholi powstał chór czterogłosowy, który pracuje obecnie pod kierunkiem pani Kingi Koryckiej. Chór wykonuje tradycyjny repertuar chóralny o przeznaczeniu liturgicznym, piosenki religijne w opracowaniach jedno- i wielogłosowych z towarzyszeniem instrumentów oraz chorał gregoriański. Podczas uroczystości i koncertów, śpiewającym akompaniuje młodzieżowy zespół muzyczny oraz organistka, pani Agnieszka Kwaśny.

Chór śpiewa co drugą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 oraz w czasie wszystkich uroczystości kościelnych i religijnych. Często, bywa także zapraszany do udziału we mszach ślubnych naszych parafian – również w sąsiednich świątyniach. Od czterech lat nasz chór bierze udział w Spotkaniach Chóralnych z okazji Dnia Św. Cecylii, które odbywają się w Zalesiu Dolnym. W ostatnim roku, chór występował gościnnie także w sąsiedniej parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego z repertuarem kolędowym. W okresie Świąt Bożego Narodzenia w rodzimym kościele, chór dał piękny koncert Kolęd, a w okresie Wielkiego Postu – Pieśni Pasyjnych.

Wszystkich chętnych, uzdolnionych wokalnie zapraszamy do naszego kościoła we wtorki i czwartki na próby o godzinie 20.00.

Skład Chóru

Sopran: